fbpx
Już jest do pobrania e-book 30 sposobów zarabianaia na własnej wiedzy on-line
Kliknij i pobierz pdf

W darmowym e-booku, zamieszczam sposoby pracy on-line.

Aktualizacja e-book III/2019r.  

Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest z tą pracą on-line.

Ja odkąd siegne pamięcią, bardzo chciałam tak pracować. Będąc samotną matką z dziećmi trudno jest pracować i opiekować się nimi. Zwlaszcza gdy nie ma żłobka, czy przedszkola. Należy jeszcze wziąć pod uwagę, że małe dzieci często chorują. W tamtych czasach, praca online była odpowiednim zajęciem dla takich osób jak ja. Sięgajac 10 lat wstecz, niebyło chyba tak łatwo jeszcze o pracę online. Przynajmniej ja  wtamtych czasach byłam jeszcze niedoświadczona z obsługi komputera. Tak ja, niby takie to proste, ale życie różnie się układa. Dopiero po rozwodzie mogłam się rozwijać, pomiomo, że dzieci były jeszcze małe.

Owszem już w tamtych czasach, słynna była praca w multilevel marketingu, potoczne znanym MLM. Jak najbardziej próbowałam, ale byłam bardzo zakompleksioną kobietą i nie potrafiłam oferować koleżankom, znajomym oferty współpracy, a nie interesowało mnie być konsultantką.

W tamtym czasie najłatwiej było mi pracować dorywczo, bo ze względu na dzieci musiałam zmieniać pracę. Nie miałam szczęścia do pracodawców. Może i dobrze, dzięki temu zaczęłam szukać innych rozwiązań. Poszłam na kurs Seo z WordPressem, studia oraz uczeszczałam na wszelkiego rodzaju bezpłatne webinary i szkolenia. Dzieci rosły, a ja cały czas się rozwijałam. Co doprowadziło do tego etapu, w którym teraz jestem.

Stałam się odważną i pewną siebie kobietą, dzięki zdobytej umiejętności mogłam zacząć pracować on-line u siebie.

Czym obecnie się zajmuję.

Tworzę strony internetowe, kursy online, blogi czy e-booki. Jestem otwarta na różne propozycje związane z moją branżą.

Co skłoniło mnie do napisania e-booka 30 sposobów pracy on-line.  

Chciałm sprawdzić jak wygląda ta strefa, pracy online.

Przeglądając różne ogłoszenia o pracę, głównie napotykałam ogłoszenia o wspólprace w mlm. Nie ma otwartergo rynku, szukam pracownika na zlecenie jednorazowe, na krótko. Np. zlecę napisanie e-book, zlece zrobienie strony. Więc czy coś się zmieniło od tych 10 lat, chyba nie.

Pracodawcy nie wychodzą na przeciw pracownikom, panuje nadal moda dobry pracownik to etatowiec.

Jak chcą zlecić jednorazowe zlecenie, to wolą zapłacić dużo drożej i zlecić tak zwanemu freelancerowi- to najcześciej osoba prowadząca dzialalność gospodarczą.  A jak wiadomo prowadzenie firmy to dodatkowe koszty, więc zlecenia droższe. Dlaczego pomimo to, pracodawca woli tak a nie pracownika na szybkie jednorazowe zlecenia.

Otóż, koszty zatrudnienia, są droższe od zlecenia innej firmie.

I teraz się zastanawiam, co mają począć osoby, które nie mają możliwości pracy na etat. A mają fach  w ręku.

Założenie firmy, to nie takie proste. Koszty jakie ponosimy na dzień dobry są spore. Zus owszem niższy w początkowym okresie niecałe 500 zł. , ale dodać do tego księgową ok. 150 zł, nie kiedy nie mamy możliwości zaprosić do domu, więc wynajęcie biura to ok. 1200 zł. A gdzie koszty dodatkowe, paliwo, media, telefon oraz samo życie to minimum 2500 zł. A jak jeszcze wynajmujemy mieszkanie to dodatkowe 2000 zł.

Jeszcze jedna ważna rzecz, często słysze pytania czy jak nie zarabiam, to muszę płacić Zus, księgową, tak musisz.

Podliczmy: daje to razem niecałe 5270 zł. to koszty minimalne.

Teraz zastanówmy się, zaczynamy bez żadnych zleceń. Jakie jest prawdopodobieństwo, że uda mi się tyle zarobić?

Małe, jeśli nie masz zabukowanych zleceń. Początki prowadzenia własnej firmy, nawet jako freelancer, są bardzo trudne.

Więc są sposby na pracę on-line czy nie.

W takiej sytuacji, gdy pracodawca woli zlecić usługę firmie niż oferować pracę zlecone na zewnątrz możemy zrobić tylko  jedno.

Zacznij od pracy nawet na pół etatu, a dorywczo szukaj zleceń. Dopiero jak będziesz czuć się pewny w tym co robisz, będą zlecnia możesz pomyśleć o własnej firmie. Drugie rozwiązanie masz odłożone środki finansowe na minimum pół roku.

Tak wygląda rzeczywistość, zakładnia firmy.

A co z tym mlm. To świetne rozwiązanie pracy online, ale nie łudź się jeśli w ogłoszeniu piszą wystarczy 3 godziny dziennie, Nie prawda, jak w każdej branży, chcesz zarobić musisz dużo przynajmniej na początku pracować. To także praca na etat, no chyba że masz dużo znajomych i chcesz rozwijać się w tej branży poprzez ciepłe kontakty. Praca on-line, to jednak chłodny kontakt nieznasz osoby.

Piszac e-book, chciałam wskazać, że jeśli masz nauczony fach, bez problemu możesz szukać pracy on-line. Zebrałam 30 ciekawych propozycji, od których możesz zacząć przygodę, na własny rachunek. Oprócz sposobów pracy wskazuję, co można dodatkwo w danych umiejętnościach zrobić.

Już jest dostępny do pobrania darmowy e-book. 30 sposobów pracy on-line.

 juz jest do pobrania darmowy e-book 30 sposobów pracy on-line z wykorzystaniem swojej wiedzy

 

Co będzie zawarte w e-booku:

  • Zawód
  • Jak możesz to wykorzystać
  • Jakie narzędzia będą potrzebne
  • Moją pomoc w stworzeniu strony www, dzięki stronie łatwiej będzie tobie zacząć działać

 

Jeśli powyższy artykuł spodobał Ci się, to udostępnij go proszę swoim znajomym. Być może tego im trzeba, by ruszyli z miejsca. A jeśli masz pomysł na inne prace i chcesz się nimi podzielić, to napisz proszę w komentarzach 😛

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualizacje od naszego zespołu. W zamian za zapis otrzymasz darmowy e-book  Jak stworzyć stronę na WordPress.

E-book darmowy twoja strona na Wordpress jak założyć.

Dziękuję, zapisałeś się na newsletter, odbierz swój e-book po zapisie.

Pin It on Pinterest