Co ma wpływ na Twoją przyszłość?

Temat przyszłości jest tym, który najbardziej stresuje dzisiaj młodych ludzi.

  • Jak poradzę sobie „na swoim”?
  • Czy uda mi się ukończyć wymarzone studia?
  • Czy znajdę dobrą pracę?
  • Czy poradzę sobie, żyjąc samodzielnie?

Jeśli chcesz, aby Twoja przyszłość wyglądała dokładnie tak, jak dzisiaj o tym marzysz, musisz podejmować w tym kierunku konkretne działania. Pamiętaj, że na Twoją przyszłość wpływa nie tylko los czy szczęście, ale przede wszystkim Twoja ciężka praca. Myśląc o tym, co będzie za rok czy dwa lata, wizja ta może wydawać się całkiem odległa. Jednak z pewnością nie raz usłyszałeś, lub nawet sam powiedziałeś zdanie „jak ten czas szybko upływa!” Pamiętaj o tym codziennie – to, co dzisiaj wydaje się odległe, przyjdzie, zanim zdążysz się zorientować, dlatego codziennie stawiaj małe kroki, które przybliżą Cię do ostatecznego sukcesu. Odpowiedź na to pytanie można więc zawrzeć w jednym, prostym zdaniu: na Twoją przyszłość największy wpływ ma to, co zrobisz dzisiaj!

Jakie podejmować działania, aby zapewnić sobie dobrą przyszłość?

Wiesz już, że Twoje działania mają największy wpływ na Twoje nowe życie, o którym marzysz.

  • Jednak jak konkretnie się do niego przybliżyć?
  • Jakie stosować zasady, aby nie zboczyć ze ścieżki prowadzącej prosto do Twoich marzeń?

Wszystko zależy oczywiście od tego, jakie konkretnie masz cele. Każdy z nas marzy o czymś innym – dla jednych priorytetem jest wymarzona sylwetka, dla innych ukończenie szkoły czy studiów, jeszcze inni marzą o sukcesie zawodowym. Wszystkie z tych kwestii nieco różnią się od siebie , jednak można drogę do nich sprowadzić do tych samych zasad.

Konsekwencja to klucz do sukcesu w przyszłości.

Prokastrynacja jest problemem, z którym boryka się wiele osób, a ta często wynika ze stresu lub zwykłym strachem przed porażką. Nie podejmujemy żadnych kroków przybliżających nas do celu, przez co ten wydaje nam się jeszcze bardziej odległy i niemożliwy do zrealizowania.

Tkwimy w takiej stagnacji przez dłuższy czas, co nie wpływa korzystnie na naszą przyszłość.

Jeśli Twój cel wydaje Ci się tak duży, że prawie niemożliwy, powinieneś jak najszybciej zmienić swoje nastawienie. Wiedz, że spełnienie swoich marzeń jest jak najbardziej możliwe – spójrz na ludzi, których podziwiasz w wybranej przez siebie dziedzinie – oni także musieli codziennie ciężko pracować na to, aby w końcu osiągnąć wymarzony cel.

 

 

Pamiętaj, że codzienne małe kroki są lepsze, niż nierobienie nic, i ciągłe przekładanie kolejnych działań „na później”.

Twoim największym wrogiem jest więc strach i bierność – pozbądź się ich jak najszybciej, by w przyszłości móc podziękować sobie za to, co zrobiłeś dzisiaj!

Autor

  • Znany artysta, rysownik i rzeźbiarz. Ukończył wydział sztuki na uniwersytecie. Swoją pracę ukierunkował na formy postaci ludzkich. Po godzinach pracy zajmuje się inwestycjami i finansami.

2 komentarze do “Co ma wpływ na Twoją przyszłość?

  1. Na twoją przyszłość ma wpływ wiele czynników, ale weź pod uwagę, że najważniejsza jest twoja upartość w dążeniu do celu. Obierz sobie cel i konsekwentnie działaj, by go spełnić. Czy w to nie prosty sposób?

  2. Dlaczego jedni szukają przyszłości w gwiazdach, a drudzy w kartach? Czy mają rację? Pamiętaj że sternikiem twojego życia jesteś ty. To ty podejmujesz decyzje, które mają cię ukierunkować na przyszłość.

Możliwość komentowania została wyłączona.