fbpx

 Jak przenieść bloga na wordpress

Pierwszy wpis był wprowadzeniem, w świat stron www i blogów.

 

Jeśli interesujesz się zawodowo blogowaniem, prowadzisz lub zamierzasz prowadzić firmę- chcesz mieć stronę www- tanio i  kontrolę nad stroną, nie być  w 100 procentach uzależnionym od projektanta strony.  Proponuje zaistnieć na wordpressie, czym jest to  w kolejnym poście.

Teraz po kolei pokażę jak przenieść bloga opartego na bloggerze na własny serwer. W tym celu polecam tani i stały cenowo serwer  i szybką obsługę, gdy potrzebujesz pomocy na hekko .
Gdy mamy już wykupiony serwer i domenę logujemy się na konto direct admin i widzimy swoje domeny, odnajdujemy interesującą nas domenę i w nią klikamy. ( oczywiście już wcześniej musimy mieć wykupioną domenę oraz zainstalowany wordpress, nie wiesz jak napisz do mnie lub skontaktuj się z hekko, bez problemu pomogą, to zajmie chwilkę).
 
 
Jak przenieśc stronę z boggera na wordpress

W kolejnym etapie klikamy  w link np; o nazwie domeny z końcówką/ wp-admin, to nas przeniesie do wordpressa. Ja już mam zainstalowany wygląd (  templatkę), ale to nie istotne, pokaże co dalej aby przenieść wszystkie wpisy z innych blogów nie koniecznie bloggera, na wordpressa.

Po kliknięciu w domenę otwiera się strona i na samym końcu mamy, gdy ponownie wejdziemy w instalator aplikacji mamy do moje aplikacje kliknij w swoją domenę z / administarcja.  

Powyżej na zdjęciu mamy kokpit wordpressowskiej strony, klikamy w narzędzia import i tam mamy do wyboru skąd będziemy importować, ale zanim to zrobimy potrzebujemy zawartości  z naszego bloga, więc wchodzimy na naszego bloga  w naszym przypadku bloggera i  wchodzimy na …

Jak pobrać pliki z bloggera w celu przeniesienia strony z wpisai na Wordpresa.

W kolejnym etapie powracamy do kokpit wordpress i klikamy  w Narzędzia-import – dany blog i robimy co wskaże, pojawi się okienko i wtedy należy pobrać plik wcześniej pobrany z bloggera lub innego bloga. i tyle.   Powodzenia w przenoszeniu,  w razie problemów zapraszam do kontaktu.  

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualizacje od naszego zespołu. W zamian za zapis otrzymasz darmowy e-book jak zacząć zarabiać on-line na własnej wiedzy.

Projektant-stron internetowych-Mikja

Dziękuję, zapisałeś się na newsletter, odbierz swój e-book po zapisie.

Pin It on Pinterest