fbpx
Zaznacz stronę

Płatny czy bezpłatny motyw wybrać, gdy tworzymy pierwszą stronę.
Gdy zaczynałam przygodę z WordPressem, miałam duży dylemat.

Jakie miałam pytania, zanim wybrałam odpowiedni motyw:

 • Zakupić rozszerzenie motywu, czyli funkcji, które można zmienić w gotowym wyglądzie Twojej strony.
 • Wybrać  motyw z elemenatorem lub inną wtyczkę do budowania modułów
 • Skorzystałam z  elemenatora, ale zakupić rozszerzenie tego modulatora
 • Zakupić całkowicie płatny motyw z funkcją modułową z firmy ElegantThemes.com*
 1. Wybierając motyw z reprezytorium WordPress.org lub innych miejsc trudny jest wybór. Na początku wybierałam co ładne. Zwracałam uwagę na wygląd strony, po użyciu tego motywu, lecz nie zdawałam sobie sprawy, że to nie do końca tak. Po instalacji okazywało się często, że funkcję, na których mi najczęściej zależało, nie były możliwe w darmowych opcjach motywu. Tak więc wybierając motyw, kolejny zaczęłam korzystać z funkcji dostosowaniu motywu do potrzeb. W momencie, gdy zaczynałam korzystać ze stron na CMS WordPress, responsywność dopiero nabierało znaczenie, tak więc wybierając wygląd stron zaznaczałam (responsywność, możliwość zmian koloru, własne logo czy zmiana czcionko). To tak w skrócie. W tamtym czasie nie wiedziałam jak zmienić niektóre funkcję w motywie jak np. w stopce w niektórych motywach nie można zmienić wydawcy wyglądu strony lub dopisać siebie, jeśli nie znasz się na programowaniu. Dlatego, zastanoów się co jest w obecnej chwili dla Ciebie istotne. Jaki cel ma Twoja strona: wizytówka, sklep, blog to wszystko ma znaczenie.
  Nie mozna nic zmienić w stopce w bezpłątnej wersjii

 


zmiana stopki w mikja


motyw z możliwością zmiany stopki

W pierwszym zdjęciu nie można zmienić całego opisu w stopce. W drugim można zmienić pierwszy człon i wpisać np. nazwę firmy, ale mamy dodatek link do wykonawcy. Nie wygląda to profesjonalnie. Dla znawców programowania to nie problem, ale nie każdy zleca wykonanie prostej strony. W tym momencie polecam dobór odpowiedniego motywu. Oczywiście, jeśli nie znasz się na kodowaniu, nadal możesz mieć motyw, który wybrałeś i zmienić, ale to wymaga np. zakupu wersji rozszerzonej.

W trzecim zdjęciu można wpisać tekst według uznania, bez linku do wykonawcy. Na początku polecam poszukanie odpowiedniego wyglądu z minimalnymi potrzebami. Ja przez ostatnie lata wielokrotnie zmieniałam wygląd, nie inwestowałam w motyw płatny, w celu rozszerzenia funkcji. W końcu stanęło na stałych bezpłatnych motywach. Należą do nich:

RAUDRA

Motyw Raudra kolejny, który polecam

Doskonały dla osób szukających prostego motywu, gdzie można zmienić wpis w stopce, logo czy kolory. Strona ładnie się prezentuję, bez przymusu zakupienia rozszerzenia. To motyw potomny stworzony na motywie i -excel. Tak więc polecam obydwa

I-EXCEL

i-excel motyw kolejny polecam dla prostej strony

AGAMA

POLECAM MOTYW AGAMA

Zastosowanie motywu Agama ma dodatkową funkcję, można rozwinąć o własny sklep on-line. Zmiana stopki, koloru czy ułożenia menu bez problemu można wykonać. Motyw ten dodatkowo ma załączonego. elemenatora. Pozwala modułowo układać wygląd strony.

Przykład stron na Agama i Agama blue. Polecam pierwszy. https://mocprojektu.pl/ i https://magdalenakiezik.pl/

Odpowiadając na pytanie czy zakupić motyw roszerzony?

Jeśli wystarczy Ci prosta strona, bez większych funkcji, to nie widzę potrzeby. Zapewne spojrzałeś na linki do stron  w których tworząc ją dla klienta wykorzystałam elemenator, w celu jej zbudowania. Nie korzystałam z funkcji płatnych.

   1.  
 1. Wybrać motyw z elemenatorem lub inną wtyczkę do budowania modułów? To zależy od potrzeby. Powyżej pokazałam jak to funkcjonuję, nie ukrywam, że elemenator daje fajne możliwości, nawet jak nie jest wykupiona wersja pro wtyczki. Polecam także wtyczkę PageBuilderbySiteOrigin, także można budować stronę modułowo.
 2. Skorzystałam z elemenatora, ale nie wiem czy warto zakupić rozszerzenie tego modulatora? Jeżeli strona, o której marzysz da się zbudować na bezpłatnej wersji to znasz zapewne odpowiedź.
 3. Zakupić całkowicie płatny motyw z funkcją modułową z firmy ElegantThemes.com* czy Mesmerize. Pierwszy motyw należy zakupić bezpośrednio ze strony, a drugi można pobrać wersję bezpłatną na stronie pobierania motywów WordPressa. Zanim odpowiem na pytanie, czy zakupić opiszę wstępne różnicę. ElegantThemes.com, firma tworzy motywy z funkcją budowania stron modułowych. Do wyboru mamy kilka wzorów. Każdą stronę można zbudować także na podstawie pół produktów. To strona prawie gotowa zmieniasz zdjęcia treść. Możesz także budować stronę od podstaw. Sam ustalasz wygląd a możliwości są duże. Nie jestem w stanie porównać z elemenatorem, gdyż korzystałam tylko z bezpłatnej funkcji, która daje i także duże możliwości. Więc polecam jedna i drugą. Ale jak nie wiadomo, o co chodzi to o pieniądze.  Powyżej dałam link do strony.  Mesmerize,motyw co prawda ma funkcję bezpłatną, ale także i reklamę siebie. Tak więc, dla profesjonalizmu należy wykupić wersję pro. To półprodukt, wybierasz wygląd i dostosowujesz do siebie jak zdjęcia, teksty, opisy czy kolory.

Ja po wielu wypróbowaniach różnych motywów, w końcu zdecydowałam się na zakup. Miałam trudny wybór. Czy motyw z budowaniem modułowym, motyw Divi a może ostatni Mesmerize. Nie ukrywam, że już miałam zakupić ten ostatni, po wypróbowaniu wersji bezpłatnej. Odrzuciłam motyw płatny inny zbudowany z elemenatorem i zaczęłam rozważanie nad Divi a Mesmerize. Co zadecydowało, mały szczegół. Ilość możliwości wykorzystania motywu do kolejnych stron. Pod względem budowania różnią się od siebie. Dlatego Polecam obydwa.

Ciekawa jestem Twojego zdania na ten temat. Jaką Ty drogę przeszłeś. Prosze zostaw komentarz, chętnie na niego odpowiem.

*Link,affilacyjny

 

 

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości.

W zamian za zapis otrzymasz darmowy e-book  Jak stworzyć stronę na WordPress oraz link do  szycia kosmetyczki.

szyjemy kosmetyczke z mikja uszytki film

Dziękuję, zapisałeś się na newsletter, odbierz swój e-book i link do filmu szycia kosmetyczki

Pin It on Pinterest