fbpx

Pierwsza strona lądowania-instrukcja

Od czego zaczynamy tworząc stronę lądowania- potocznie służy do stworzenia listy na zapis subskrybentów i przenosi nas na miejsce docelowe z żądaną informacją (sklep, oferta).

W poprzednim poście opisałam rodzaje newletterów. https://mikja.pl/do-czego-sluzy-newsletter-i-ktory-polecam/

Wymieniłam kilka ciekawych firm oferujących integrację newsletterów i stron lądowania z naszą stroną internetową.

 

Od czego zaczynamy po zarejestrowaniu ( rejestrujemy się z e-maila z domeną własną)  na stronie MailerLite.

Po zalogowaniu:

Należy zacząć od stworzenia „nazwy grupy”, to dzięki temu będziemy odróżniać do kogo lub co mamy wysłać. I ile osób jest zainteresowanych danym tematem.

Tworzymy grupę odbiorców na mailer lite

Na zielonym polu mamy nazwy stron, wchodzimy  w subskrybent, w następnym etapie kliknij pomarańczowy napis dodaj grupę.

Teraz należy założyć stronę lądowania lub formularz osadzony na stronie www. W tym celu na zielonym polu kliknij  ” formularze:, potem pomarańczowy dodaj nowy. 

Tworzymy londing page w mailer lite

 

Wpisujemy nazwę, do naszej identyfikacji np. 777

Po wpisaniu nazwy i zatwierdzeniu zostajemy przeniesieni, gdzie należy wybrać wygląd formularza i wybieramy landing Page. Otwiera nam się lista, zaznacz, do której listy mają być zapisani subskrybenci z tej strony lądowania i zatwierdź.

W następnym etapie będziemy tworzyć naszą stronę lądowania. W każdej chwili można zmienić wygląd, tekst. Wybierz wygląd szablonu, mamy do wyboru, kilka, ale każdy możemy zmienić.

Po wyborze danego szablonu otwiera nam się strona edycyjna, możemy dodawać tekst, kolumny, kolory, timer- po stworzeniu zatwierdzam, gdy zaprojektujemy stronę główną oraz potwierdzającą. Jeśli się pomylisz nie ma problemu, można zawsze wrócić i naprawić błąd.

Zapisujemy i na górze zakończ edytowanie.

Przenosi nas następnie do edycji linku, po  „/ ” wpisz nazwę co będzie wyświetlane w linku. W poniższych okienkach ustawiasz sobie tagi, zdjęcie i opis, jakie ma się pojawić na FB, gdy udostępnisz. Zatwierdzasz.

Pojawia się link skopiuj go i udostępniaj. W każdej chwili można zaktualizować lub pobrać ponownie. 

Londingpage, jest już gotowe połączone z lista odbiorców. Można już reklamować dany kurs, usługę, kupony czy produkt.

To jednak nie koniec możliwości. Do listy, można dodać autoresponder, gdzie  z automatu klient otrzymuje inne informacje, nawet za miesiąc z góry, to od Ciebie zależy jak go ustawisz.

Druga fajna opcja, możesz, tworzyć formularze osadzone na stronie, tworzysz ofertę, gdzie klient się zapisuje np. lista oczekujących na kurs.

Kolejna opcja wykorzystania MailetLite– to newsletter, z  którym zapewne nie raz się spotkałaś na stronie. Do niego, także możemy podpiąć autoresponder. Możliwości są nieograniczone to kwestia Twoich umiejętności i wyobraźni do wykorzystania tego narzędzia. A co najważniejsze, jeśli zaczynasz masz wszystko bezpłatnie.


Jeśli podobało się Tobie, proszę zostaw komentarz lub udostępnij dalej, bardzo dziękuję.

Wkrótce pojawi się e-book z dokładnymi opisami krok po kroku. (lutym 2020).

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualizacje od naszego zespołu. W zamian za zapis otrzymasz darmowy e-book  Jak stworzyć stronę na WordPress.

E-book darmowy twoja strona na Wordpress jak założyć.

Dziękuję, zapisałeś się na newsletter, odbierz swój e-book po zapisie.

Pin It on Pinterest