fbpx

Wygrany konkurs w magazynie Szugar Frik

dieta bezglutenowa targi szugarfrick czasopismo

Wygrałam konkurs w magazynie Szugar Frik – dziękuję

Ok. miesiąc temu na facebooku- fanpage magazynu Szygar Frik, był konkurs, do wygrania roczną prenumeratę magazynu dla cukrzyków. Od tak postanowiłam wziąć udział i wygrałam.
Jestem teraz szczęśliwym nabywcem magazynu. Wewnątrz magazynu dostępne były okularki, aby życie cukrzyka było łatwe i kolorowe a zarazem pełne miłości od bliźnich.

Z magazynem pierwszy raz miałam doczynienia na targach bezglutenowych w maju/ 2015r.

Był tam zawarty artykuł na temat diety bezglutenowej u osób z cukrzycą, na ten temat napisze osobny post. 

W numerze 5/2015 r., który otrzymałam po wygranej, napotkałam na bardzo ciekawy artykuł odnośnie dylematów jakimi spotykają się osoby szukające pracy będące cukrzykami. Wydawało by się, że w obecnych czasach to nie powinien być problem, przecież to nie zaraźliwa choroba, owszem ma wpływ na pracę taki że pracodawca musi troszkę liczyć się z potrzebami, takiego pracownika.

Ale spójrzmy z drugiej strony, osoba, która boryka się z chorobą oraz szuka pracy jeśli dostanie szanse pracy nie rzuci jej z dnia na dzień, a więc powinien to być pożądany pracownik, na różnych forach można przeczytać, że pracodawcy narzekają na brak odpowiedzialnych, sumiennych pracowników, a gdy mają szansę to odrzucają z błahego powodu.

To tak jak pracownik szuka pracy, marzy o zmianie zawodu, szuka możliwości rozwojowych w danej dziedzinie która go interesuje, ale pracodawca odrzuca go na starcie bo nie ma doświadczenia.

Wiec drodzy pracodawcy zastanówcie się, czy jednak nie warto by zatrudnić takiego pracownika, nie szukajcie z zawyżonymi wymogami, bo taki nie będzie oddany. Ja szukając zmian w życiu, także napotkałam się z takim problemem, w Polsce nie da się zmienić zawodu, bo pracodawca odrzuca cię już na samym początku. Skończyłam uczelnie, aby zmienić zawód i szansy nie dostałam jak wielu innych. Muszę sama sobie szukać rozwiązań jak poszerzać wiedzę.

Wracając do tematu, cukrzyć w pracy

Cukrzyk w pracy jest dyskryminowany, a to jest niedopuszczalne. Szukając pracy często zatajają chorobę, bo boja się odrzucenia, a czym my się różnimy? Zapewne będziemy bardzo oddanym pracownikiem, niestety jesteśmy odrzucani na starcie i pomyśleć w XXI wieku.

Cukrzyca, daje uprawnienia o stopniu niepełnosprawności, dzięki temu gdzie zatrudniają ludzi niepełnosprawnych mają większą szanse na pracę, ale czy tak powinno być!!!

Drodzy pracodawcy przemyślcie. Jeśli taki pracownik musi załatwić sobie zaświadczenie o niepełnosprawności by mieć pracę, to nie ma co się dziwić, że niektórzy nie chcą już być super pracownikami, czuja się wyzyskani. 

Owszem cukrzyk nie może pracować w każdym zawodzie, ale nie należy go dyskryminować.

W artykule wypowiedzi pracodawców oraz pracowników.

Chcesz poznać, jakie masz prawa jako osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności, co zyskasz i jakie ma obowiązki pracodawca zajrzyj do numeru 5/2015 do magazynu Szugar Frik. Jak można go nabyć  można zaprenumerować telefoniczne lub na stronie: https://szugarfrik.pl/

  • Nasze kochane jedzonko ile ma kalorii
  • Jaki sport-ile spalamy kalorii
  • Dieta Dash-stosowana u cukrzyków ( temat będzie poruszony w nowym poście)
  • Polecane miejsca na wyjazd
  • Zycie cukrzyka- ile razy należy sprawdzić cukier na dzień
  • i wiele innych ciekawych artykułów

A jakie jest Wasze zdanie na temat problemów w szukaniu pracy, zapraszam do komentowania. 

A może chcesz dodać wpis gościnny także zapraszam, w zamian zamieścisz link do swojego bloga.

Zdjęcie z targów bezglutenowych w Warszawie 2015 r.

Jeśli jesteś cukrzykiem, zapraszam po więcej informacji Tu strona https://szugarfrik.pl/

Proszę udostępnij dalej, może komuś pomoże.
error0
fb-share-icon45
Tweet 12
fb-share-icon20
Wygrany konkurs w magazynie Szugar Frik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przewiń do góry